Pravděpodobně neexistuje zadavatel, který by jásal při obdržení námitek. Pokud vaše zakázka skončí na ÚOHS, nadšení pravděpodobně také nebudete. Přesto i sebelepší zadání nemůže zabránit dodavatelům, aby zakázku napadali. Kdo je připraven, není překvapen. Jak na námitky a úřad se dozvíte v dalším z našich seminářů.

Společně si projdeme postup, jak vypořádat námitky, kdy je lepší jim vyhovět a na co si dát pozor, když je odmítám. Projdeme si povinnosti zadavatele v případě, že je jeho zakázka napadena před ÚOHS a ukážeme si, jak řízení před úřadem funguje a probíhá v praxi.

Seminář vás provede základními principy a přístupy při obraně dodavatelů proti vašemu postupu v zadávacím řízení. Dozvíte se především

  • co jsou námitky a jak je vypořádat,
  • jak reagovat, pokud je vaše zakázka napadena návrhem před ÚOHS,
  • jak úřad funguje,
  • jak řízení před úřadem probíhá.

V rámci semináře bude věnována pozornost především přezkumné části zákona o zadávání veřejných zakázek z pohledu zadavatele.


Cíl semináře:

Seminář nabídne účastníkům komplexní přehled o instituty námitek a o ÚOHS a řízení před ním. 

Cílová skupina:

Seminář je vhodný pro všechny projektové manažery, administrátory veřejných zakázek a zaměstnance veřejných zadavatelů, pověřených přípravou zadávacích řízení. Seminář je také vhodný pro další profesionály, kteří mají na starost správu veřejných financí a veřejné investiční projekty. Seminář je vhodný i pro osoby bez právnického vzdělání.

Lektor kurzu

Mgr. Miroslav Knob

Během studia na Právnické fakultě Masarykovy univerzity v Brně sbíral Mirek zkušenosti mj. na Ústavním soudu či v Kanceláři veřejného ochránce práv, po ukončení studia pracoval jako vedoucí oddělení na Sekci veřejných zakázek ÚOHS. Po nástupu do OTIDEA se nejprve věnoval administraci veřejných zakázek a v současné době je právníkem v OTIDEA LEGAL. 

Mirek se zaměřuje na právo veřejných zakázek, přezkum námitek a řízení před ÚOHS, v rámci činnosti advokátní kanceláře se nicméně věnuje všem oborům práva. 

Účastníci školení na Mirkovi nejvíce oceňují jeho skvělé vyjadřovací schopnosti a lidský přístup. Díky svým zkušenostem ze státní správy dokáže nahlížet na problém z obou stran barikády a kromě záživného výkladu tak zodpoví i všechny všetečné dotazy z publika. 

 

Cena kurzu

Podmínky

Kurz je zpřístupněn na 30 dní od uhrazení platby.Ohlasy od našich zákazníků

Jitka Navrátilová


První zkušenost s on-line vzděláváním a musím říci, že velmi zajímavá a přínosná, odpadá nutnost času stráveného na cestě na místo školení. Super.

Ivana Fafláková


Školení se mi líbilo. Je skvělé, že pan magistr pracoval přímo na Úřadu, takže může spoustu věcí vysvětlit z praxe.

Ing. Věra Witkovská


I přes to, že se považuji za technicky méně zdatnou, překvapila mne jednoduchost zapojení se do konference. Zejména chválím přístup Váš i Vašich expertů, kteří živě diskutují a školení se dle mého názoru stává více neformálním.